Blog
para kazandıran blog siteleri önerileri

En Kolay Para Kazandıran Blog Siteleri

En kolay para kazandıran blog siteleri nelerdir? Günümüzde pek çok kişi internet üzerinden para kazanmak istiyor. Peki blog açarak para kazanılır mı? Bu yazımızda blog yazarak nasıl para kazanılır, bundan bahsedeceğiz.

Öncelikle blog sitesi açarak para kazanmayı istiyorsanız bir hosting almanız gerekmektedir.

Blog Nasıl Açılır?

Blog açmak istiyorsanız öncelikle domain (alanadı) ve hosting hizmeti satın almalısınız. Bu iki hizmet ile kendi blog sitenizi oluşturabilir ve para kazanabilirsiniz.

Domaininizi ve hostinginizi Turhosttan alabilirsiniz. Turhost, yetkin ve güncel sunucuları ile blog sitenizin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Blog ile Para Kazanmak – Para Kazandıran Blog Siteleri Fikirleri

En kolay para kazandıran blog siteleri nelerdir? Blog ile para kazanmak istiyorsanız iyi bir site kategorisi seçmelisiniz. Blog yazarak para kazanmak mümkün olsa da rekabetin çok yoğun olduğu alanlarda para kazanmak hiç kolay değildir. İşte sizler için para kazandıran bir kaç blog sitesi;

Niche (Niş) Tatil Sitesi

Niş siteler, rekabetin düşük ancak reklam gelirlerinin yüksek olması ile bilinen sitelere verilen bir isimdir. Niş sitelere örnek olarak;

  • Antik kentleri tanıtan bir site düşünebiliriz.

Antik kentleri gezerek, hakkında bilgi toplayarak blog yazabilirsiniz. Önünüzde seyahat engeliniz var ise antik kentleri gezmeden de blog içeriği yazabilirsiniz. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları, daha önce yazılmış makaleleri okuyarak kendi yorumunuzu katarak yeni bir blog içeriği oluşturabilirsiniz.

Antik kentleri ya da gezilecek yerleri tanıtan siteler genellikle adsense reklamlarından ve backlink satışlarından para kazanmaktadırlar.

Ürün Değerlendirme Siteleri

Para kazandıran blog siteleri nelerdir? Blogunuzdan para kazanmak mı istiyorsanız? Ürün yorumlama sitesi açarak siteniz üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Normal blog sitelerinde gelir kaynağı genellikle site içerisinde yayınlanan reklamlardır. Ancak ürün inceleme sitelerinde başarılı bir yere sahip olursanız, ücretli ürün tanıtımları yaparak web sitenizden para kazanabilirsiniz.

İngilizce Blog Siteleri

İngilizce blog siteleri reklam yayıncılığı ile en çok para kazanan bloglar arasındadır. İyi seviyede İngilizce bilgisine sahipseniz insan ilişkileri hakkında blog yazarak para kazanabilirsiniz.

İngilizce bilginiz yeterli seviyede değil ise blog yazarlarıyla anlaşarak ücretli içerikler satın alabilir ve sitenizde yayınlayabilirsiniz. Adsense reklamlarından para kazanmak isteyen kişiler için, İngilizce siteler en iyi seçenek olacaktır. Adsense, ödemelerini ziyaretçinin ülkesi ve para birimine göre yaptığı için Amerika, Birleşik Krallık gibi ülkelerde başarılı olan blog siteleri yüksek miktarda gelir elde edebilir.

WebMaster Forumları

Blog yazarak anında para kazanmak isteyen kişiler aşağıda yer alan siteleri değerlendirebilir;

  • R10.net
  • Wmaraci
  • Fiverr
  • Freelancer.com

Yukarıda yer alan platformları kullanarak, blog açmadan para kazanabilirsiniz. R10.net Türkiye’de en aktif bir şekilde makale satışının yapıldığı bir forum sitesidir.

Blog Yazmak Ne Kadar Kazandırır?

Blog yazmak ne kadar kazandırır sorusunun cevabını net olarak vermek imkansızdır. Günlük 100 ziyaretçisi bulunan herhangi bir site ayda ortalama 100 TL civarında gelir elde edebilir. Ancak Niche (niş) bir siteye sahip blog sitelerinde 100 ziyaretçi ile 500 TL civarında para kazanmak da mümkündür.

Blog sitelerinin geliri, sitenin kategorisi ve ziyaretçilerine göre değişkenlik göstermektedir.

Blog Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

Blog sitelerinden nasıl para kazanılır? Bu sorunun cevabı aslında çok basit;

Yukarıda yer alan 4 maddeyi blogunuzdan gelir elde etmek için kullanabilirsiniz.

Blog Yazarlığı Para Kazandırır mı?

Blog yazarlığı para kazandırır mı? Bu soruyu sorduğunuza göre blog yazmanın niteliklerini bilmiyor olabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak mümkün ancak hiç bir SEO, teknik bilgiye sahip olmadan yazılan bloglar ile gelir elde edemezsiniz.

İçeriğinizi diğer insanlar görmeli, okumalı ve hatta paylaşmalılar. SEO uyumlu bir şekilde yazılan bütün blog yazıları ile para kazanabilirsiniz.

Makale satarak para kazanan insanlar fiyatlarını genellikle 100 kelime tutarı ile hesaplamaktadır. Günümüzde blog yazarılığı ile hayatını sürdüren pek çok insan olsa da, makale yazarak aylık ortalama olarak 2000-3000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

yazar
Semih Aydın

administrator

author
Semih Aydın

2018 Yılında meslek lisesi ile başlayan kariyerime profesyonel SEO hizmetleri vererek devam ediyorum. Pes etmeyi ya da başarısızlığı bir sonuç olarak kabul etmem ve başarana kadar denemeye devam ederim.

Kategorileri

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?